Het verwerken van het auditrapport

Het keurmerk van Trusted Shops staat voor kwaliteit en is al meer dan 20 jaar een bekend vertrouwensmerk. Vele consumenten hebben inmiddels zelf positieve ervaringen opgedaan met webshops die ons keurmerk hebben. Daardoor is het Trusted Shops Keurmerk een aantoonbare winnaar op het gebied van conversie.

Zodat klanten de kwaliteitsbelofte van het keurmerk ook blijven vertrouwen, is het enorm belangrijk dat Trusted Shops elke webshop die het keurmerk wil tonen, op basis van onze kwaliteitscriteria in detail bekijkt. In dit artikel lichten we toe hoe dit certificeringsproces verloopt en lees je wat jij kunt doen om de certificering snel en succesvol af te ronden.

Hoe begin ik met het certificeringsproces?

Als je het keurmerk hebt aangevraagd, hoef je zelf verder niets te doen om het certificeringsproces te starten. Direct na het afsluiten van je lidmaatschap begint ons team met de eerste checks.

Als je nog geen keurmerk hebt aangevraagd maar hier wel interesse in hebt, beantwoordt je persoonlijke contactpersoon van ons Customer Success Team graag al je vragen.
E-mail: members@trustedshops.com | Telefoon: 020 709 1235 (NL) of 02 808 04 66 (BE)

Tijdens de audit bekijkt een medewerker van ons certificeringsteam je shop op basis van een land-specifiek auditrapport. Dit rapport bevat meer dan 100 criteria en is gebaseerd op de gepubliceerde kwaliteitscriteria. Daarbij wordt met name gecontroleerd in hoeverre je shop voldoet aan de criteria in het kader van consumentenbescherming. Deze auditthema's zijn identiteit, bereikbaarheid, gegevensbescherming en veiligheid, herroeping, producten en kopen, levering en betaling en het bestelproces.

Met de certificering bevestig je dat dat jouw shop aan onze kwaliteitscriteria voldoet en dat klanten onbezorgd bij jou kunnen shoppen. Een succesvolle certificering is op zichzelf echter geen garantie voor een veilige bescherming tegen juridische aanmaningen. Jij wilt een effectieve bescherming? Hier vind je meer informatie.

Maximaal 10 werkdagen na de start wordt de audit afgesloten met het opstellen van een auditrapport. Dit auditrapport geeft je een overzicht van alle punten die nog in je webshop moeten worden aangepast, voordat het keurmerk kan worden toegekend.

Als je shop tijdens deze eerste audit nog niet aan alle criteria voldoet, is dat heel normaal en geen reden om je zorgen te maken. De medewerker van ons certificeringsteam die de audit van jouw shop heeft uitgevoerd, zal graag al je vragen beantwoorden en helpt je om de openstaande punten te verbeteren. De contactgegevens vind je in het auditrapport.

Hoe moet ik met het auditrapport omgaan?

Zodra het auditrapport is opgesteld, ontvang je een e-mail van ons met een link waarmee je direct naar het auditrapport gaat. Ook kun je het auditrapport direct in My Trusted Shops opvragen.

Klik hiervoor binnen de hoofdnavigatie op het menupunt “Meer” (01_16x16.png). Selecteer in het nu geopende dropdown-menu het menupunt Audits”. Open vervolgens de tab Alle audits” (02_16x16.png) en klik op de Infobutton (i) (03_16x16.png) van de shop waarvan je het auditrapport wilt zien. Aansluitend zie je het overzicht met auditrapporten (04_16x16.png).

Online-Pr_fbericht_NL.png

Hier zie je het auditrapport ofwel als pdf-document, ofwel als ons nieuwe digitale auditrapport.

Hoe je met een digitaal auditrapport moet omgaan, lees je in dit artikel: Hoe werkt het digitale auditrapport?

Zodra voor jou een auditrapport ter beschikking is gesteld, ben jij aan zet: zorg ervoor dat je de genoemde punten in het auditrapport in jouw shop bijwerkt. Om het keurmerk te mogen tonen, moeten namelijk alle punten aangepast zijn. Om je hierbij een zo goed mogelijke ondersteuning te bieden, hebben wij in het auditrapport talloze tips over hoe je de punten concreet kunt verwerken. Bovendien staat je persoonlijke contactpersoon van het certificeringsteam graag voor je klaar om al je vragen te beantwoorden.

Voor het verwerken van het auditrapport is geen vastgestelde termijn van toepassing; je kunt zelf bepalen wanneer je met het auditrapport aan de slag gaat. Let er echter wel op dat het certificeringsproces stopt. Het proces gaat pas door als jij alle genoemde punten hebt aangepast. Daarnaast kan een lange vertraging tot gevolg hebben dat er tussentijds juridische wijzigingen van toepassing zijn met het gevolg dat er misschien een nieuwe audit moet worden uitgevoerd. Ons advies is daarom dat je de genoemde auditpunten zo snel mogelijk verwerkt. Hoe sneller je de aanpassing uitvoert, hoe sneller je het keurmerk kunt gebruiken.

Zodra je alle in het auditrapport genoemde punten hebt afgerond, kun je ons daarover informeren via My Trusted Shops. Klik daarvoor op Shop nogmaals auditen. Ons team controleert je shop opnieuw en als alle openstaande punten correct zijn aangepast, heb je het certificatieproces succesvol doorlopen en wordt het keurmerk toegekend. Mocht er toch nog iets openstaan dat moet worden aangepast dan stellen wij een nieuw auditrapport voor je op.

Waar en wanneer wordt het keurmerk na een succesvolle certificering getoond?

Nadat je het certificeringsproces succesvol hebt doorlopen, zal ons certificeringsteam je certificaat activeren. Vervolgens wordt het keurmerk automatisch aan je Trustbadge® en aan je beoordelingsprofiel toegevoegd. Overigens kan het, afhankelijk van de gebruikte browser en het updateproces, tot een dag duren voordat het keurmerk wordt getoond.

Je hebt de Trustbadge nog niet in je shop geïntegreerd? In dit artikel leggen we uit hoe je de Trustbadge in slechts enkele minuten aan je website toevoegd: Trusted Shops in je shop integreren
Als je webshop gecertificeerd is, mag je het keurmerk ook in je marketingcampagnes gebruiken. Hier lees je welke mogelijkheden er zijn: Kan ik het keurmerk en de beoordelingssterren voor mijn eigen marketingdoeleinden gebruiken?
Heb je nog vragen over het certificeringsproces? In de categorie Certificering van ons Helpcenter kun je alle informatie vinden.

Was dit artikel nuttig?

Aantal gebruikers dat dit nuttig vond: 2 van 2