Welkom! Zo ga je snel van start

Hartelijk welkom bij Trusted Shops! Echt vertrouwen opbouwen bij je klanten is geen gemakkelijke opgave. Vanaf nu helpen wij je om reëel klantvertrouwen op te bouwen en duurzaam succes te behalen, zoals we dat al iedere dag doen voor meer dan 30.000 webshops.

Dit artikel biedt een compact overzicht van je eerste stappen met Trusted Shops en onze belangrijkste producten. Kom alles te weten over wat je nodig hebt om meteen van start te gaan, en hoe je de producten in je lidmaatschapspakket optimaal kunt inzetten.

De eerste stappen

Om het keurmerk van Trusted Shops op je website te tonen en beoordelingen te verzamelen, zijn enkele stappen noodzakelijk. Voor elk van deze stappen vind je in ons Helpcenter – waar je nu bent – uitgebreide handleidingen en gedetailleerde informatie.

Meteen van start? Klik dan op één van de volgende stappen en begin aan je succesverhaal met Trusted Shops.

illustration-information-questionnaire-empty.png

Even wat uitleg vooraf: wat zijn de Trustbadge®, het keurmerk en de kopersbescherming?

De komende dagen en weken, waarin je Trusted Shops in je website integreert en echt begint te gebruiken, leer je onze producten van binnen en buiten kennen. Daarbij kom je af en toe termen tegen die je misschien niet dagelijks hoort. Om je snel en zonder zorgen wegwijs te maken in de wereld van Trusted Shops, vind je in ons Helpcenter een veelheid aan artikelen waarin wordt uitgelegd hoe het onder andere zit met de Trustbadge, het keurmerk en onze kopersbescherming.

mceclip1.png mceclip2.png
Keurmerk en Trustbadge Kopersbescherming
Om het keurmerk te tonen op je website, moet je de Trustbadge integreren. Meer over de verschillen tussen deze twee producten doen we uit de doeken in de volgende cheat sheet: Websites die het Trusted Shops Keurmerk voeren, bieden automatisch ook de kopersbescherming aan. Het is dan ook handig om te weten wat de kopersbescherming inhoudt en welke varianten er beschikbaar zijn. Je leest er meer over in dit artikel:
Wat is het verschil tussen het keurmerk en de Trustbadge? Wat is de kopersbescherming?

Stap 1: Integreer Trusted Shops in je webshop

De Trustbadge is het centrale element voor het gebruik van alle producten van Trusted Shops: deze maakt het mogelijk beoordelingsverzoeken te versturen en je klanten de kopersbescherming aan te bieden. Daarnaast is de Trustbadge je digitale uithangbord, waarin je je keurmerk en de gemiddelde score van je verzamelde beoordelingssterren laat zien.

Wij bieden twee handige manieren om de Trustbadge in je webshop te integreren:

mceclip3.png mceclip4.png
Integratie via winkelsoftware-plug-in Integratie via de Trustbadge-generator
De integratie van de Trustbadge gaat heel eenvoudig door gebruik te maken van één van onze plug-ins voor de gangbare winkelsoftwaresystemen zoals Magento, Shopify, WooCommerce of Shopware. Is er op dit moment geen plug-in voor jouw winkelsoftware beschikbaar? Geen punt. Met onze Trustbadge-generator kun je zelf de benodigde code aanmaken, aanpassen aan jouw wensen en handmatig inbouwen in je website.
Wil je de Trustbadge inbouwen in je webshop? In dit artikel geven we een overzicht van alle plug-ins en begeleiden we je stap voor stap door de integratie: Integreer Trusted Shops in je shop

Stap 2: Verzamel je eerste beoordelingen

Met ons beoordelingsplatform eTrusted verzamel je snel en doeltreffend beoordelingen. Maak eenvoudig gebruik van een geautomatiseerde of handmatige verzending van beoordelingsverzoeken en zie de beoordelingen van je service en producten binnenstromen.

mceclip5.png mceclip6.png
Automatische verzending van beoordelingsverzoeken Handmatige verzending van beoordelingsverzoeken
De makkelijkste manier om beoordelingen te verzamelen is met de automatisering van eTrusted. Nadat je deze hebt ingericht, worden automatisch beoordelingsverzoeken aan je klanten gestuurd wanneer ze iets bij je bestellen en toestemming hebben gegeven om beoordelingsverzoeken toegestuurd te krijgen. Zo verzamel je continu beoordelingen, zonder dat je hier zelf nog iets voor hoeft te doen. Wil je bepaalde klanten afzonderlijk vragen om een beoordeling? Upload dan een csv met klantgegevens naar de Review Collector en verstuur de beoordelingsverzoeken alleen naar die specifieke klanten.

Hier leggen we uit hoe je binnen enkele minuten de verzending van beoordelingsverzoeken inricht: Verzamel je eerste beoordelingen

Zijn er bepaalde eisen waar de verzending van je beoordelingsverzoeken aan moet voldoen? Gebruik dan onze API's om geautomatiseerd beoordelingen te verzamelen. In onze documentatie voor ontwikkelaars vind je alle informatie over de mogelijkheden van API's en hoe je deze gebruikt.

Stap 3: Beheer je verzamelde beoordelingen met eTrusted

Houd de beoordelingen die je van klanten ontvangt in het oog en reageer er – zo nodig – meteen op. Voor dit beoordelingsmanagement is het Control Center van ons beoordelingsplatform eTrusted ideaal. Daar kun je beoordelingen lezen, evalueren, beantwoorden en melden aan Trusted Shops.

mceclip7.png mceclip8.png
Beoordelingen beantwoorden Beoordelingen melden
Alle beoordelingen komen binnen in de Inbox van je Control Center. Hier kun je alle beoordelingen lezen en er een reactie op geven; dit antwoord kun je dan rechtstreeks via e-mail aan je klant sturen. Heb je een beoordeling ontvangen die naar jouw mening in strijd is met onze gebruiksvoorwaarden? Dan kun je deze eenvoudig vanuit je Inbox aan Trusted Shops melden.

In dit artikel geven we je een rondleiding door het eTrusted Control Center en leggen we uit welke mogelijkheden ons nieuwe beoordelingsplatform biedt: Ontdek het beoordelingsplatform eTrusted

Waarom beoordelingen niet kunnen worden verwijderd...
Gemelde beoordelingen kunnen alleen worden verwijderd als ze in strijd zijn met onze gebruiksvoorwaarden of duidelijk fouten bevatten. Subjectieve meningsuitingen kunnen niet worden verwijderd. Je kunt kritische beoordelingen natuurlijk altijd proberen om te zetten in iets positiefs. Hoe je dat het best kunt doen, leggen we uit in dit artikel: Reageren op negatieve beoordelingen

Stap 4: Geef ons feedback over het verwerken van de auditchecklist

Het Trusted Shops Keurmerk is al meer dan 20 jaar een bekend vertrouwensmerk. Om ervoor te zorgen dat klanten ook in de toekomst kunnen vertrouwen op de kwaliteitsbelofte van het keurmerk, is het belangrijk dat Trusted Shops iedere webshop die het keurmerk wil voeren eerst grondig controleert en vervolgens certificeert.

mceclip9.png mceclip10.png
Certificering starten Auditrapport bewerken
Je hoeft zelf niets te doen om de certificering te starten. Ons team begint meteen na de start van je lidmaatschap met een audit, en stuurt je binnen 10 werkdagen het auditrapport toe.

We informeren je per e-mail wanneer het auditrapport beschikbaar is; daarna ben jij aan zet! Ga aan de slag met de punten die in het auditrapport worden genoemd en je krijgt het keurmerk toegekend nadat je website nogmaals is gecheckt en alles juist is aangepast.

Hoe eerder je de punten op het auditrapport afwerkt, hoe eerder je het keurmerk kan laten zien op je website. Ter ondersteuning leggen we in dit artikel uit waar je op moet letten bij de afhandeling van openstaande auditpunten: Laat ons weten als je vragen hebt, of klaar bent met het auditrapport

Stap 5: Onderhoud je beoordelingsprofiel

Het beoordelingsprofiel dat je van Trusted Shops hebt gekregen is een belangrijke informatiebron voor klanten.

mceclip11.png mceclip12.png
Overzicht over je beoordelingen Hoogwaardige SEO-content
Alle beoordelingen die je hebt verzameld, worden gepubliceerd op je beoordelingsprofiel. Dat is dus dé plek waar potentiële klanten zich een beeld van je aanbod kunnen vormen en je kunt beginnen vertrouwen op te bouwen. Door de binnenkomende beoordelingen wordt continu hoogwaardige SEO-content gecreëerd op je beoordelingsprofiel. Zo ondersteunt het beoordelingsprofiel actief en doorlopend jouw ranking op zoekmachines zoals Google.
Versterk het vertrouwenwekkende effect van je beoordelingsprofiel door er verdere bedrijfsinformatie aan toe te voegen. Hier leggen we uit hoe je dat het best doet: Onderhoud je beoordelingsprofiel

Heb je nog vragen?

Dit artikel is uiteraard te kort om alle vragen te kunnen beantwoorden. In ons Helpcenter vind je daarom alle antwoorden op de belangrijkste en meest gesteld vragen. Je kunt hier zoeken door een trefwoord in te voeren of door een categorie aan te klikken.

Naar de startpagina van het Helpcenter

Vind je in het Helpcenter geen antwoord op je vraag? In dit artikel geven we een overzicht van alle contactpersonen bij Trusted Shops. Aarzel bij vragen of problemen niet om contact met ons op te nemen: ons team staat voor je klaar!

Maak kennis met het team van Trusted Shops


Was dit artikel nuttig?

Aantal gebruikers dat dit nuttig vond: 6 van 7